ES´Leep i na (a)typické depresie? Áno!

ES´Leep je jedinečný produkt s obsahom špeciálnej kombinácie látok - chróm, extrakt višne, extrakt chmeľu a extrakt korenia.
Kombináciou týchto látok môžeme pozitívne ovplyvňovať náš mozog - zdajú sa nám dlhšie sny a po ich podaní by sa mala znížiť aj hladina stresového hormónu kortizolu. Poďme sa na jednotlivé komponenty pozrieť podrobnejšie.
 
Esenciálny nutrient je látka, ktorú naše telo potrebuje prijímať zvonka, pretože si ju nevie vyrobiť samo. Že patrí chróm medzi esenciálne nutrienty, objavil a potvrdil až kanadský profesor gastroenterológie so zvláštnym menom a priezviskom - Khursheed Jeejeebhoy.
 
Aby zachránil život svojej krvácajúcej pacientke, musel jej chirurgicky odstrániť črevá. Krvácanie do dutiny brušnej zastavil, operáciu dokončil a pacientka bola od tej doby odkázaná na prívod výživy priamo do žily. Za pár mesiacov sa začali prejavovať príznaky ako strata citlivosti nôh, neskôr aj trasenie rúk, mala vysokú hladinu glukózy v krvi (stala sa diabetičkou) a začali ju prepadávať zvláštne depresívne stavy. Slovensky by sme povedali, že na ňu šli chmúry.
 
Pacientku skúsili liečiť inzulínom, ale vôbec to nepomáhalo. Profesor Jeejeebhoy pri hľadaní riešenia došiel vylučovacou metódou až ku chrómu. Predpísal jej 200 mikrogramov denne. Pacientka sa začala postupne zotavovať. Opäť cítila svoje končatiny, ale hlavne, opäť sa cítila vo svojej koži, vrátila sa jej dobrá nálada. Svoj poznatok profesor Jeejeebhoy publikoval v roku 1977. Od tej doby mnoho štúdií potvrdilo spojenie medzi chrómom a stresom (resp. metabolizmom pri zvýšenom fyzickom, patologickom či nutričnom strese). Pod vplyvom stresových faktorov sa zvyšuje sekrécia hormónu kortizolu, ktorý pôsobí ako antagonista inzulínu.
 
Teda zvyšuje koncentráciu glukózy v krvi a znižuje využitie glukózy v periférnych tkanivách. Zvýšené hodnoty krvnej glukózy potom stimulujú mobilizáciu zásob chrómu, ktorý je potom nevratne vylúčený močom. Podávanie chrómu potvrdilo jeho účinky na depresie a veľké až úžasné účinky na atypické depresie. Tento spôsob podávania chrómu je obvykle bez rizika nežiadúcich účinkov, čo o syntetických antidepresívach rozhodne nemožno povedať.
 
Chmeľ sme vybrali pre jeho účinky napísané v učebnici farmakognózie (náuka o pôvode a podstate prírodných látok/liečiv): extrakt chmeľu sa po tisícročia používal na prevenciu proti strachu (anxiety), nespavosti, tenzii, vzrušivosti, hyperaktivity, iritácii, nervozite a tiež pri bolestiach nervov.
 
U korenia sa testovali veľmi malé až veľmi vysoké dávky u ľudí s depresiami. U všetkých zvolených dávok sa potvrdilo, že piperín z čierneho korenia má veľmi dobrý účinok proti depresiám a že tiež ovplyvňuje kognitívne (poznávacie) funkcie ako úroveň koncentrácie pamäti, pozornosti, myslenia. Autori štúdie v závere uviedli, že piperín zlepšuje funkciu mozgu.
 
S depresiou bojujú či bojovali aj slávni, napr. Michelangelo Buonarotti, Abraham Lincoln, Ernest Hemingway, Lev Nikolajevič Tolstoj, Vincent van Gogh, Petr Muk a mnoho ďalších. Škoda, že nemali možnosť použiť ES´Leep...
 
Autor: PharmDr. Milan Krajíček
 

Aktuality

ES´Leep i na (a)typické depresie? Áno!

ES´Leep je jedinečný produkt s obsahom špeciálnej kombinácie látok - chróm, extrakt višne, extrakt chmeľu a extrakt korenia. Kombináciou týchto látok môžeme pozitívne ovplyvňovať náš mozog - zdajú sa nám dlhšie sny a po ich podaní by sa mala znížiť aj hladina stresového hormónu...
Celý článok

Svet vôní

Bolo zistené, že ženy sú väčšinou vybavené citlivejším vnímaním vôní ako muži. Neplatí to však absolútne. Paradoxne, čo sa týka majstra parfumára, je to skôr mužské povolanie. Majstrovstvá „nosov" pritom zatiaľ žiadna technológia nedokázala nahradiť. Keď majstri vytvoria parfum, je to dokonalá...
Celý článok

Katalóg vôní Essens na stiahnutie...

Katalóg vôní Essens na stiahnutie  vo formáte PDF       Vitajte vo svete vôní. Milí priatelia, radi by sme vám predstavili náš katalóg, kde nájdete kompletnú ponuku parfumovaných produktov ESSENS. 
Celý článok

Naša vôňa, naša vizitka..

Jedným z piatich zmyslov človeka je čuch. Všetko, čo cítime, je okamžite prenášané do mozgu, kde vzniká čuchový vnem, ktorý ovplyvňuje našu náladu i správanie. Nezabúdajte teda na to, že príjemná a správne zvolená vôňa je našou prvou vizitkou zachytenou okolím.   Najdôležitejšiu rolu...
Celý článok

Parfumy-Essens

Veterná 3719,
Bardejov 085 01

Essens - člen klubu 20011106
mobil: 0915 157 647 e-shop@parfumy-essens.sk Ičo: 33962901
Dič: 102 222 5347

číslo účtu:
SK94 0200 0000 0028 4023 2751

VÚB,a.s., 0200
BIC: SUBASKBX

číslo živnostenského registra 701-5215
OU-BJ-OZP-2014/006779-2